Rejestrator rozmów CR Octo | Quarto

Vidicode Call Recorder Quarto oraz Vidicode Call Recorder Octo to rejestratory rozmów dostarczane w obudowach RACK 19” 2U przeznaczone do nagrywania linii analogowych, korespondencji radiowej lub innych sygnałów audio.
Te, z pozoru proste urządzenia, umożliwiają niezwykłą wprost ilość specjalnych zastosowań.

W zależności od potrzeb i zakupionych licencji, system CR Quarto może nagrywać jednocześnie od jednej do 4 rozmów na 4 liniach analogowych, zaś CR Octo od jednej do 8 rozmów na 8 liniach analogowych. Monitorowane są wszystkie linie rejestratora (4 lub 8), a nagrywanych jednocześnie może być tyle rozmów, ile licencji zostało zakupionych.

Bufor systemu o pojemności 20 700 godzin nagrań oraz opcjonalna nagrywarka do archiwizacji rozmów na CD sprawiają, że Call Recorder w wersji Quarto | Octo to już bardzo zaawansowane urządzenie.

Uzupełnione o oprogramowanie Call Recorder Access System lub Arana system rejestracji Vidicode pozwala na proste i szybkie wyszukiwanie nagrań poprzez sieć LAN. Wraz z treścią rozmowy każdorazowo zapisywane są dane dotyczące tej rozmowy, tj. data i czas nagrania, czas jej trwania, kierunek rozmowy (przychodząca/wychodząca) oraz numer dzwoniący (o ile jest prezentowany na linii) / wydzwaniany.

Rejestrator Call Recorder Octo | Quarto – podłączenie

Rejestrator Call Recorder Octo | Quarto – podłączenie

Prezentowany system rejestracji może pracować w dwóch, jakże ważnych trybach pracy:

  • tryb Pass-Through (in-Line) – wszystkie linie wyznaczone do nagrywania wchodzą do rejestratora i wychodzą z niego do aparatów czy do centrali PBX. W tym trybie połączenia przychodzące odbierane są przez rejestrator rozmów, może być wówczas wygłoszony komunikat zapowiedzi o nagrywaniu, a następnie wydzwaniany jest dopiero abonent końcowy – docelowy.
  • tryb konferencyjny – rejestrator rozmów staje się aktywnym uczestnikiem konferencji zestawianej przez centralą abonencką z dedykowanymi do nagrywania monitorującymi, analogowymi liniami wewnętrznymi tejże centrali. Pozwala to na nagrywanie rozmów realizowanych w rzeczywistości na innych rodzajach linii niż analogowe, a ponadto tryb ten pozwala (na przykład automatycznie, po godzinach pracy biura) przekształcić rejestrator w wielo-liniową sekretarkę automatyczną.

Radio/audio

Ważną cechą rejestratorów CR Octo / CR Quarto jest możliwość nagrywania innych niż analogowe linie telefoniczne źródeł audio. Mogą to być, na przykład, zmiksowane sygnały m.cz. mikrofonu i głośnika z radiostacji. Do dołączania takich źródeł do rejestracji służą specjalne gniazda wejściowe MiniJack i dostępne opcjonalnie dedykowane splitery audio.

Przystawka wysokiej impedancji

Producent oferuje też opcjonalnie dodatkowe przystawki pozwalające na wysokoimpedancyjne dołączenie linii telefonicznych do nagrywania, co skutecznie zapobiega wykryciu takiego podłączenia i ukrycie faktu rejestracji rozmów na linii.

Przystawka nagrywania ze słuchawki

Wśród nietypowych możliwości rejestratorów CR Octo / CR Quarto warto wymienić jeszcze przystawkę pozwalającą na dołączenie do rejestracji dowolnego, przewodowego aparatu telefonicznego poprzez gniazdo mikrotelefonu (słuchawki telefonicznej). Nie tylko umożliwia ona zmiksowanie sygnałów mikrofonu/głośnika ale też powala odtworzyć komunikat zapowiedzi o nagrywaniu.

Sterowanie

Jeszcze jedną unikatową funkcją zaimplementowaną przez inżynierów Vidicode w systemach rejestracji CR Octo i CR Quarto jest możliwość elektronicznego sterowania nagrywaniem – włączanie/wyłączanie nagrywania przez zewnętrzne „przełączniki” lub przez podawanie logicznych poziomów na gniazdo sterujące. Dodatkowo gniazdo może służyć do sygnalizacji stanu nagrywania na linii …

Wersja specjalna

Specjalne wersje rejestratorów CR Octo i CR Quarto produkowanych przez Vidicode są przeznaczone dla więziennictwa. Pozwalają one nagrywać rozmowy prowadzone przez aresztowanych i osadzonych w sposób spełniający najwyższe standardy. Sprawdzone „w boju” w Jugosłowiańskim Trybunale w Hadze rozwiązanie pozwala między innymi na zapis wszelkich klawiszy użytych w czasie trwania rozmowy łącznie na przykład z tzw. „widełkami”. Wszytko to razem zaś pozwala na przykład poznać rzeczywisty numer z jakim rozmówca nawiązał połączenie przy użyciu często popularnych w więzieniach kart telefonicznych. Dodatkowo możliwe jest stworzenie i używanie listy zabronionych numerów, pod które połączenie nie będzie możliwe – zadba o to już sam rejestrator rozmów…

Szyfrowanie nagrań / bezpieczeństwo

Opcjonalnie dostępne karty szyfrujące CryptoCard pozwalają na szyfrowanie nagrań w czasie rzeczywistym. Bez przypisanej karty i znajomości kodu PIN, nagrania zaszyfrowane nie mogą być odtworzone. Jest to nie tylko profesjonalne zabezpieczenie nagrań, ale również ochrona prywatności osób uczestniczących w rozmowie.
Niezależnie od stosowania lub nie kart szyfrujących, rejestrator pozwala na zabezpieczenie bezpośredniego dostępu do nagrań i/lub konfiguracji z poziomu klawiatury i wyświetlacza urządzenia poprzez ustanowienie numerycznego hasła dostępu.

Możliwości:

  • Cyfrowy rejestrator rozmów – do 4 lub do 8 linii analogowych,
  • Nagrywanie rozmów z komunikatem zapowiedzi o nagrywaniu,
  • Podłączany do wewnętrznych lub zewnętrznych linii PSTN,
  • Pojemność bufora do 41 000 godzin,
  • Opcjonalna nagrywarka do łatwego tworzenia kopii archiwalnych,
  • Indywidualna konfiguracja każdego z kanałów,
  • Może także pracować jako rejestrator sygnału audio – np. radiostacji,
  • Interfejs sieciowy Ethernet dla łatwej komunikacji z komputerem.
Cennik – Vidicode Call Recorder OCTO/QUARTO

Specyfikacja techniczna:

Podstawowe

Call Recroder Quarto Call Recorder Octo 010.01750
010.01760
Temepratura pracy 0 – 40 st. C
Rozmiary 44 x 31,5 x 9,5 cm (RACK 19″ 2U)
Waga 6,5 kg
Kolor Srebrny, Pantone 877C metaliczny
CryptoCard Rozmiar karty kredytowej, zewnętrzna
Zasilanie (wbudowany) Wejście: 90-264V~ 47-63Hz Wyjście: 5V= @4A i 12V= @3,75A
Połączenia
Sieć telefoniczna 4 komplety POTS = 2 x RJ45 – wejście/wyjście 8 komplety POTS = 2 x RJ45 – wejście/wyjście (umożliwiają użycie wtyków RJ11 lub wejść audio – poniżej)
Wejścia audio 2 x RJ10 – wejście/wyjście słuchawki telefonicznej 2x (4x) mini-jack stereo – wejście audio
Inne Wbudowany głośnik
Certyfikaty
EMC EN55022 ClassB, EN55024 ClassB, FCC15 subpartB
Bezpieczeństwa EN60950
Telekomuikacyjny TBR21
Print Friendly, PDF & Email