Rejestrator rozmów CR ISDN BRI

Nagrane rozmowy telefoniczne są używane dla potwierdzenia poczynionych ustaleń i dla podniesienia zabezpieczenia operacji zawartych drogą telefoniczną.

Rejestrator rozmów Vidicode CR ISDN BRI

Rejestrator rozmów Vidicode CR ISDN BRI

Rejestrator rozmów Call Recorder ISDN BRI doskonale sprawdza się w roli urządzenia, które nie tylko nagra treść wszystkich rozmów, ale także zapamięta dane powiązane: czas i datę rozmowy, czas jej trwania oraz identyfikator rozmówcy.

Zapowiedź
Jedną z wielu unikatowych i niezwykle chętnie używanych funkcji dostępnych w większości rejestratorów Vidicode jest tzw „zapowiedź”. Call Reocred ISDN umożliwia samodzielne nagranie głosowego komunikatu zapowiedzi/zgłoszenia – informującego o nagrywaniu i/lub po prostu zawierającego „wizytówkę” firmy, Tak przygotowana zapowiedź może być wygłaszana na początku przychodzących/wychodzących/wszystkich rozmów nagrywanych w systemie.

System przeznaczony jest do nagrywania wprost z linii ISDN (Euro ISDN II) czyli traktu BRI (2B+D). W zależności od wersji może obsługiwać 1, 2 lub 4 takie trakty, co daje razem do 8 jednocześnie rejestrowanych połączeń.
Rejestrator rozmów CR ISDN BRI może pracować w jednym z dwóch trybów:

 • pasywny podsłuch linii ISDN – w tym trybie wszystkie używane, przeznaczone do nagrywania linie podłączone są równolegle do rejestratora. W tym trybie rejestrator jedynie podsłuchuje rozmowy, nie odbiera połączeń i nie ma możliwości np. wygłoszenia komunikatu zapowiedzi o nagrywaniu.
 • tryb Pass-Through (in-Line) – wszystkie linie wyznaczone do nagrywania wchodzą do rejestratora i wychodzą z niego do aparatów czy do centrali PBX. W tym trybie połączenia przychodzące odbierane są przez rejestrator, może być wówczas wygłoszony komunikat zapowiedzi o nagrywaniu, a następnie wydzwaniany jest dopiero abonent końcowy – docelowy.
Rejestrator rozmów Vidicode CR ISDN BRI – typowy sposób podłączenia

Rejestrator rozmów Vidicode CR ISDN BRI – typowy sposób podłączenia

Call Recorder ISDN umożliwia nagrywanie na kilka różnych sposobów. Najczęściej jest to automatyczne nagrywanie wszelkich rozmów jakie są realizowane poprzez dołączone do nagrywania linie telefoniczne ISDN BRI. Alternatywnie rejestrator może realizować funkcję Recording-On-Demand, czyli nagrywanie na żądanie – mamy tu do dyspozycji 6 różnych trybów startowania/zatrzymywania/zachowywania/e-mailowania nagrywania rozmowy. Sterowanie nagrywaniem odbywa się wówczas bezpośrednio z aparatu rozmówcy.

Swoistym uzupełnieniem lub alternatywą dla podanych wyżej metod nagrywania jest funkcjonalność „białej/czarnej” listy – czyli listy numerów wybranych do nagrywania lub wykluczonych z rejestracji.

Przechowywanie nagrań
Kompresja nagrań w czasie rzeczywistym oraz duży bufor dają do 20 700 godzin nagrań z bezpośrednim dostępem poprzez sieć LAN. Opcjonalnie instalowana nagrywarka CD umożliwia automatyczną archiwizację wszystkich nagrań lub dowolnie wybranych. Jedna płyta CD może pomieścić 250 godzin nagrań. Niezależnie od tego, dołączane oraz opcjonalne oprogramowanie pozwala na archiwizację nagrań na dowolne zasoby lokalne lub sieciowe.

Szyfrowanie nagrań / bezpieczeństwo
Opcjonalnie dostępne karty szyfrujące CryptoCard pozwalają na szyfrowanie nagrań w czasie rzeczywistym. Bez przypisanej karty i znajomości kodu PIN, nagrania zaszyfrowane nie mogą być odtworzone. Jest to nie tylko profesjonalne zabezpieczenie nagrań ale również ochrona prywatności osób uczestniczących w rozmowie.
Niezależnie od stosowania lub nie kart szyfrujących, rejestrator pozwala na zabezpieczenie bezpośredniego dostępu do do nagrań i/lub konfiguracji z poziomu klawiatury i wyświetlacza urządzenia poprzez ustanowienie numerycznego hasła dostępu.

Call Recorder ISDN BRI może być dostarczany w dwóch wersjach obudowy: profesjonalnej obudowie rack 19″ lub w mniejszej typu ABS Desktop.

Cennik – Vidicode Call Recorder ISDN II

Możliwości:

 • Cyfrowy rejestrator ISDN – do 4 lub do 8 kanałów (2 lub 4 x ISDN BRI),
 • Nagrywanie automatyczne lub ręczne,
 • Nagrywanie z użyciem białej lub czarnej listy numerów,
 • Pojemność bufora nagrań: do 41 000 godzin,
 • Kompresja nagrań w czasie rzeczywistym,
 • Definiowalny komunikat zapowiedzi o nagrywaniu,
 • Opcjonalna nagrywarka do łatwego tworzenia kopii archiwalnych,
 • Opcjonalne szyfrowanie nagrań w czasie rzeczywistym,
 • Zapisywanie informacji dodatkowych: data, czas, numer telefonu,
 • Interfejs sieciowy Ethernet dla łatwej komunikacji z komputerem
Print Friendly, PDF & Email