Magnetofon konferencyjny Business Recorder

Vidicode Business Recorder to idealne urządzenie nagrywające. To magnetofon konferencyjny, który doskonale sprawdza się w biznesie, choć nie tylko … Współpracuje z siecią LAN i Internetem, potrafi wysyłać e-maile oraz kopiować nagrania na pamięci USB i płyty CD.

Magnetofon konferencyjny Vidicode Business Recorder

Magnetofon konferencyjny Vidicode Business Recorder

Business Recorder znajduje zastosowanie praktycznie w każdym środowisku. W biurze, sądzie czy urzędzie. Z największą dokładnością nagrywa i archiwizuje to, co istotne. Dzięki dostępowi poprzez przeglądarkę internetową wyszukiwanie i odsłuchiwanie nagrań staje się dziecinnie proste. Wybrane nagrania można szybko przesłać na wskazany adres e-mail, czy też skopiować na płytę CD lub pamięć przenośną USB.

Możliwości

 • Cyfrowy rejestrator nagrywający w doskonałej jakości,
 • Dystrybucja nagrań poprzez sieć, pamięci USB czy też e-mail,
 • Prosty i wygodny w obsłudze,
 • Nagrywa pliki MP3 i WAV z różnym poziomem kompresji,
 • Nagrywarka CD do archiwizacji wprost na płytę.

Opis

Wszechstronne narzędzie do nagrywania konferencji i spotkań
Business Recorder zarejestruje każde spotkanie, od początku do końca, niezależnie od czasu jego trwania. Wbudowane przedwzmacniacze zapewniają, że wypowiedzi osoby siedzącej nawet kilka metrów od mikrofonu będą wyraźnie zrozumiałe (do zestawu dołączony jest mikrofon Samson CM11B z kablem). W trakcie  nagrywania istotne fragmenty rozmowy mogą być oznaczane zakładkami czasowymi za pomocą pilota zdalnego sterowania. Nie jest już konieczne spisywanie czegokolwiek na papier. Odsłuchując nagranie system oferuje możliwość łatwego przeskakiwania pomiędzy zakładkami, co znacznie skraca czas dotarcia do istotnych fragmentów.

Po zakończeniu nagrany materiał można w łatwy sposób udostępnić zainteresowanym. Idealnie nadają się do tego przenośne pamięci USB, lub płyty CD – na które nagrania można kopiować za pomocą nagrywarki CD. Użytkownicy, których komputery pracują w tej samej sieci co Business Recorder mogą odsłuchać i pobrać nagrania za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej.

Magnetofon konferencyjny Vidicode Business Recorder

 

Nowoczesny dyktafon

Dla osób przepisujących rozmowy na papier Business Recorder oferuje unikatowe funkcje. W momencie zakończenia rejestracji nagranie staje się automatycznie dostępne poprzez sieć. W tym samym czasie rejestrator może już nagrywać kolejną rozmowę. Przycisk e-mail umożliwia natychmiastowe przesłanie nagrania pocztą elektroniczną. W ten sposób osoba wyznaczona do przepisywania może od razu rozpocząć swoją pracę, nawet jeśli znajduje się w odległej lokalizacji.

Perfekcja szczegółów

Magnetofon konferencyjny Business Recorder wyposażony jest w dwa wejścia mikrofonowe, które alternatywnie mogą pracować w trybie wejść liniowych. Obydwa porty są wyposażone w to wszystko co niezbędne do profesjonalnej rejestracji audio. Dostępny jest 48V zasilacz konfigurowany niezależnie dla każdego z wejść. Złącza posiadają wbudowane przedwzmacniacze, które tak samo jak w przypadku zasilania można regulować niezależnie. Główna kontrola poziomu nagrywania pozwala na korygowanie poziomu nawet po ustawieniu parametrów poszczególnych wejść. Dzięki temu do pracy można zaadaptować każdy mikrofon lub inne źródło dźwięku. Niezależność ustawień kanałów daje możliwość używania dwóch kompletnie różnych urządzeń wejściowych.

Wbudowany dysk twardy

Każde z urządzeń jest wyposażone we wbudowany dysk twardy. Może on pomieścić nawet 700 godzin nagrań wysokiej jakości. Oznacza to, że nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do długości rejestrowanego materiału, a co za tym idzie urządzenie jest zawsze gotowe do pracy.

Nagrywarka płyt CD

Wbudowana nagrywarka pozwala na wykonanie dowolnej ilości kopii na płytach CD. Dla każdego z tworzonych nośników istnieje możliwość dobrania odpowiedniej kompresji nagrań. W zależności od potrzeb można nagrać klasyczną płytę CD Audio lub płytę CD MP3, która pozwala na zapisanie znacznie większej ilości nagrań na jednym nośniku, a to wszystko bez zauważalnej utraty jakości. Jedna taka płyta pozwala na zarchiwizowanie do 21 godzin nagrań.

Magnetofon konferencyjny Vidicode Business Recorder

Nieograniczone możliwości pracy w sieci

Często zarejestrowany materiał jest natychmiast potrzebny wielu osobom, również tym, które znajdują się w odległych miejscach. Właśnie dlatego podczas projektowania Business Recorder szczególny nacisk położono na funkcje sieciowe. Zawsze wtedy, kiedy rejestrator pracuje w sieci użytkownicy posiadający stosowne uprawnienia mogą w prosty sposób wyszukać, odsłuchać i pobrać nagrania.

Business Recorder posiada wbudowany serwer WWW, który umożliwia wyszukiwanie nagrań na podstawie daty i czasu. Jedno kliknięcie na wybraną rozmowę umożliwia jej szybkie odsłuchanie lub zapisanie na komputerze użytkownika.

Pliki z rozmowami można także pobierać poprzez wbudowany serwer FTP. Użytkownik dostaje się bezpośrednio do katalogu nagrań na dysku twardym Business Recorder. W ten sposób można np.: łatwo wykonać pełną kopię wszystkich nagrań.

Business Recorder Access Software to opcjonalne oprogramowanie, które daje możliwość wyszukiwania, odsłuchiwania, pobierania i archiwizowania nagrań. Aplikacja staje się bardzo przydatna, jeśli mamy do czynienia z kilkoma urządzeniami jednocześnie. W prosty sposób, z jednego stanowiska można  pracować z wieloma urządzeniami.

Dwa złącza USB

Pamięć USB, to obecnie najpowszechniejszy nośnik do przenoszenia danych. Zaraz po zakończeniu nagrywania, lub w dowolnej późniejszej chwili, nagrania można skopiować na przenośną pamięć USB. Ta opcja jest szczególnie przydatna jeśli uczestnicy spotkania chcą skopiować jego zapis zaraz po zakończeniu rozmów. Business Recorder jest wyposażony  w dwa porty USB. Jeden z nich może być użyty do podłączenia urządzenia sieci bezprzewodowej.

Intuicyjna obsługa

Business Recorder to urządzenie do codziennego użytku. Osoba korzystająca po raz pierwszy z urządzenia z łatwością przyswoi podstawowe zasady obsługi. Za pomocą jednego przycisku można  się przełączyć pomiędzy trybem konferencyjny, a trybem dyktafonu. Można to porównać do gotowych schematów zdjęć jakie są dostępne w aparatach cyfrowych. Dalej, aby rozpocząć rejestrację wystarczy nacisnąć przycisk nagrywania. Po zakończeniu nagrywania na wyświetlaczu automatycznie pojawią się opcje kopiowania na pamięć USB, kopiowania na nośnik CD czy też przesłania jako e-mail. Wszystkie nagrania będą również dostępne poprzez sieć.

Wysokiej jakości dźwięk

Business Recorder posiada analogowe i cyfrowe wyjścia audio do podłączenia dowolnego systemu nagłaśniającego. W środowisku biurowym idealnym rozwiązaniem są wolno stojące głośniki. W przypadku pracy przy przepisywaniu w zupełności wystarczy wbudowany głośnik lub słuchawki nagłowne.

Opcjonalna  karta szyfrująca

Jeżeli Business Recorder ma pracować w sieci, a zwłaszcza w Internecie, warto pomyśleć o zabezpieczeniu zapisanych materiałów. Przy pracy w sieci lokalnej, bez dostępu z zewnątrz do rejestratora, standardowe zabezpieczenie w postaci hasła powinno w zupełności wystarczyć. Jeśli jednak urządzenie ma być dostępne poprzez Internet lub nagrania mają poufny charakter bezpieczeństwo staję się bardzo istotną kwestią. Bardzo wysoki poziom zabezpieczeń gwarantuje opcjonalna karta szyfrująca Crypto Card. Każdy zestaw z opcją szyfrowania jest wyposażony w trzy karty z identycznym kluczem. Po włożeniu dowolnej z trzech kart do Business Recorder wszystkie nowe nagrania będą zaszyfrowane według klucza z karty. Bez klucza nie jest możliwe odsłuchanie nagrań, dzięki czemu można je swobodnie przesyłać e-mailem bez obawy o bezpieczeństwo materiału. Crypto Card może być użyta do osłuchiwania nagrań na komputerze.  W tym przypadku należy zapatrzyć się w opcjonalny czytnik kart Crypto Card do komputera.

Specyfikacja techniczna

Rozmieszczenie złączy

Magnetofon konferencyjny Vidicode Business Recorder - złącz i gniazda

Magnetofon konferencyjny Vidicode Business Recorder – złącz i gniazda

Opis złączy

1. zasilanie interfejs dedykowany
2. port szeregowy RS232 Mini-DIN 9pin female
3. Ethernet 10BASE-T/100BASE-TX RJ45 UTP
4. 2x USB USB Client
5. Wyjście optyczne S/PDIF
6. Wyjście słuchawki / głośniki 3,5 mm mini jack
7. Wejście mikrofonowe 3,5 mm mini jack
8. Wejście mikrofonowe / liniowe A 1/4″ TRS
9. Wejście mikrofonowe / liniowe B 1/4″ TRS

Parametry podstawowe

Zasilanie 10 Volt DC, max 2A zewnętrzny zasilacz
Temperatura 0º – 40º C
Wilgotność 10% – 90%
Wymiary (D/S/W) 26 cm / 19 cm / 6cm
Waga 1200 g
System operacyjny Kernel Linux, wersja 2.4

Wejścia audio mikrofonowe lub liniowe (wejścia A i B)

Zasilanie: 48V sterowane programowo, niezależnie A i B
Przedwzmacniacz: sterowany  programowo – 64 poziomy, niezależnie A i B
Poziom nagrywania: Konfigurowalny – 100 poziomów

Metody kompresji nagrań

pojemność
wbudowany HDD
pojemność CD
MP3 – 64 kbps 2127 h 21 h
MP3 – 96 kbps 1417 14
MP3 – 128 kbps 1063 10
MP3 – 192 kbps 708 7
MP3 – 384 kbps 354 3,5
WAVE (bez kompresji, jakość CD) 97 1

Certyfikaty i normy

 • EU Emissions EN 55022: 1998+A1+A2
 • EU Immunity EN 55024: 1998+A1+A2
 • EU Safety: EN 60950: 2000

Dostępne opcje

 • CryptoCard – identyczne karty szyfrujące
 • Czytnik CryptoCard do komputera
 • Business Recorder Access Software dla Microsoft Windows
 • Pedał USB dla Business Recorder albo komputera
 • Mikrofon wielokierunkowy Samson z zasilaniem Phantom

Wyposażenie standardowe

 • Business Recorder 40GB HD + CDRW (kod 040.03012)
 • Mikrofon Samson CM11B z kablem
 • Zasilacz,
 • Pilot zdalnego sterowania,
 • Instrukcja obsługi w języku angielskim
Print Friendly, PDF & Email